مشورت یک سرمایه گذاری خردمندانه است

شرکتهایی که مصمم به توسعه تجارت خود در بازارهای جهانی هستند، در اولین قدم نیاز به داشتن چشم اندازی کامل از ابتدا تا انتهای پروژه هستند تا به مانند یک چراغ روشن در کلیه تصمیم گیریهای مهم، آنها را یاری نماید. 

خدمات مشاوره منجر به صرفه جویی در زمان و هزینه های بازاریابی خواهد شد. زمان، سرمایه و انرژی ما نا محدود نیستند و اینها عواملی هستند که نمی توان به سادگی آنها را مورد آزمون و خطا قرار داد. درحقیقت دوران آزمون و خطا به دلیل محدودیت منابع گذشته است، بنا براین در مسیر برنامه ریزی صادرات خود، حتماً با افراد با تجربه و کارشناس مشورت نمایید تا هر چه زودتر به اهداف مورد نظر برسید و با آگاهی از تفکرات خریداران بین المللی، بر اساس ذهنیت و انتظارات مشتریان متفاوت در بازارهای مختلف برنامه ریزی نمایید.

بازارهای مصرف درکشورهای خاورمیانه، آسیای میانه، خاور دور، شبه قاره هند، اروسیا، اروپا، اروپای شرقی، آفریقا، اقیانوسیه، آمریکای جنوبی و شمالی،‌ همگی پتانسیل بالایی برای محصولات ایرانی دارند، لیکن الزاماً همگی آنها، بازار مناسب محصولات تولیدی شما نخواهند بود و باید در اولین مرحله برنامه ریزی، اطلاعات و تجربیات لازم در ارتباط با جمعیت، قدرت خرید، میزان و کیفیت مصرف، رقبای موجود در بازار، توان رقابت و ماندگاری در بازار از لحاظ کیفیت محصول و قیمت فروش،…. بازارهای هدف را جمع آوری، بازارهای مشخص مناسب را شناسایی و سپس برای انتخاب نمایشگاههای مناسب در آن بازارهای خاص برنامه ریزی نمود. 

درک موقعیت جغرافیایی، منطقه ای و اقتصادی بازارهای جدید، فرهنگ مصرف و رفتار مشتریان، کیفیت بسته بندی، پتانسیل محصولات عرضه شده و نحوه معرفی کالا، برندینگ و شناسایی مراحل ورود به بازار با کمترین هزینه از کلیدی ترین نکات بازاریابی بین المللی است. 

مشاوره بازاریابی، درک بهتری از تجارت جهانی را به شما خواهد داد و کمک می کند تا با یک برنامه بلند مدت در مسیر صحیح گام بردارید.