ما آینده شما را شکل می دهیم
image

امروزه با توجه به محدودیت مصرف بازار داخلی و همچنین نیاز مبرم شرکتهای تولیدی و صادراتی به ارزآوری، جهت تامین نیازهای وارداتی، رشد کیفی محصولات، حفظ بقا و متعاقباً رشد اقتصادی مجموعه خود، برنامه ریزی صادرات در سیاستهای دراز مدت مدیران شرکتها، به یک باید تبدیل شده است. صادرات، نتیجه یک پروژه برنامه ریزی شده است و برای موفقیت در این پروژه، نیاز به دانش روز تجارت بین الملل، روابط بازرگامی موثر، شناخت از خریداران بین المللی از فرهنگهای متفاوت، مذاکرات موفق و مدیریت حرفه ای همراه با تجربیات بین الملل دارد.

یکی از تعهدات شرکا ء و متخصصین بین المللی این مجموعه، درک نیازهای شرکتهای ایرانی و ارائه خدمات مشاوره و بازرگانی حرفه ای است که بر اساس ساختار سازمانی و محصولات هر شرکت، بطور جداگانه طراحی و پیشنهاد می شود. در حقیقت بدون تفکر حرفه ای نمی توان در عرصه تجارت بین الملل حرکت کرد و به روزرسانی دیدگاههای مدیریتی و برنامه ریزی دراز مدت و کوتاه مدت سازمانی از نکات ظریفی است که همواره مدیران صادراتی با حضور مستمر در رویدادهای حرفه ای بین المللی و یا با مشاوره های به موقع در جهت به روز رسانی خود تلاش می کنند.

ارائه مشاوره بازرگانی، طراحی یک برنامه درازمدت بازاریابی، حضور در رویدادهای بین المللی و نحوه مدیریت غرفه در نمایشگاههای معتبر جهانی، استفاده بهینه از امکانات نمایشگاهها جهت معرفی برندهای ایرانی، شناسایی فرهنگ و سلایق مشتریان واقعی در بازارهای منطقه ای، پیگیری حرفه ای مذاکرات انجام شده تا مرحله انعقاد قرارداد از جمله خدماتی است که شرکتهای ایرانی علاقه مند به توسعه تجارت مجموعه خود در بازارهای بین الملل، می توانند از آن بهره مند شوند.

image
خدمات بازرگانی

ما پیش از صادرکنندگان، به نیازهای آتی آنها فکر می‌کنیم و راه‌حلهای حرفه ای خود را در قالب پیشنهادات اولیه که در جهت توسعه تجارت شما برنامه ریزی شده، ارائه و پی‌گیری می‌کنیم.

بدون شک سابقه فعالیت شرکت، نوع محصول تولیدی، تنوع بسته‌بندی، سابقه تجارت خارجی مجموعه، تجارب پیشین حضور در نمایشگاههای بین المللی، سابقه و تجربه مدیران ارشد و میانی، درک نیاز به حضور در بازارهای بین الملل و آمادگی ذهنی مدیران مجموعه برای آغاز یک مسیر درازمدت نقش بسیار مهمی در موفقیت یک مجموعه برای ورود به دنیای صادرات دارد.

این مجموعه پس از آنالیز نمودن تمامی موارد فوق، راهکارهای لازم از قبیل نحوه برنامه ریزی سازمانی شرکتها برای حضور در یک رویداد بین المللی وکاملاً حرفه ای و اخذ تجربیات روز تجارت جهانی، چگونگی معرفی شخصیت شرکت، طراحی بسته‌بندی و تهیه بروشورهای تبلیغاتی موثر بر اساس تجربیات روزبین الملل، آشنایی با روشهای مذاکرات در محیط نمایشگاه و نحوه پی‌گیری مذاکرات تا حصول قرارداد را برای هر مجموعه بطور خاص مطرح می‌نماید و همراهی خود را قبل از آغاز هر رویداد، در طول زمان برگزاری و پس از اتمام نمایشگاه در کنار مدیران شرکت حفظ نموده و همواره مشاوره های لازم را در زمانهای مقتضی ارائه می نماید که در این مسیر استثنایی و متفاوت، روند رو به توسعه تجارت بین الملل مجموعه خود را تجربه خواهید نمود.

image
مدیریت

یکی از زمانهایی که باید عملکرد مدیران ما متمرکز بر لیست ضرر و زیان باشد، شرایط بحران اقتصادی است و این دقیقاً مرحله خطیری است که پس از سالها کوشش و زحمت برای ایجاد یک واحد فعال اقتصادی، حال باید کشتی خود را از اقیانوس طوفانی پیش روی خود عبور دهند و بتوانند مجموعه خود را در حالت ثابت و یا با کمی عقب‌گرد حفظ نمایند. مدیرانی موفق خواهند بود که زودتر به استقبال شرایط سخت و بحرانهای اقتصادی می روند و برخورد پویا و واقع بینانه ای با شرایط موجود از یک طرف و در نظر گرفتن امکانات و توانمندی مجموعه خود از طرف دیگر دارند و اکنون، زمانی است که بخش خصوصی باید برنامه ریزی جامعی برای ماندگاری کمی و کیفی خود داشته باشد.

كمبود تقاضا و رقابت در بازارهاي داخلي، کاهش قدرت خرید مصرف‌کنندگان داخلی، کاهش میزان فروش، افزایش هزینه عملیاتی تولید و تجارت، نياز به گسترش صادرات و حضور در بازارهاي خارج از كشور، از دغدغه هاي مدیران جهت حفظ، تداوم و گسترش مجموعه های توليدي و بازرگانی است.

از طرفي اگر مدیران ما به خود باوري كامل برسند، متوجه خواهند شد كه در بازارهاي خارج از كشور، به‌راحتي امكان معرفي و بازار‌يابي كالاهاي خود را دارند و اين تنها نياز به يك برنامه‌ريزي منطبق با اصول حرفه اي بين المللي دارد.

به طور یقین، در اين راستا بايد يك برنامه‌ریزی دراز مدت تدوين شود و مديران شركتها نيز تحمل زمان و هزينه مربوطه برای ورود به بازارهاي بين الملل و چگونگي پي‌گيري ارتباطات خلق شده، حفظ ارتباطات و تداوم حضور، پي‌گيري جدي تعهدات شركت، ايجاد حسن شهرت براي نام و برند شركت و گسترش ارتباطات برای ورود به بازارهاي جديد را داشته باشند.

image
سفر تجاری

در مسیر توسعه تجارت بین الملل و بازاریابی محصولات شرکتهای صادرکننده، نیاز به سفر و تسهیلات مربوطه، همواره یکی از دغدغه های مدیران شرکتها محسوب می‌شود.

با توجه به ارتباطات بین الملل این مجموعه و امکان حضور در رویدادهای تخصصی صنایع غذایی و مهمان‌پذیری در ۵ قاره جهان، همواره در تلاش هستیم تا امکانات لازم در این زمینه را فراهم نماییم تا شرکتها بدون دغدغه، به برنامه ریزی خود برای توسعه این مسیر اقدام نمایند.

به هر حال با توجه به شرایط جهانی و درگیریهای سیاسی، اقتصادی و منطقه ای، مشکلات زیادی در این مسیر وجود دارد، لیکن با همفکری، هماهنگی و ارتباطات موجود این امکان را داشته ایم تا تمامی نیازهای سفرهای تجاری نمایشگاههای این مجموعه پوشش داده و زمینه را برای حضور هر چه قویتر شرکتهای ایرانی در بازارهای بین‌الملل فراهم نماییم.