Ethiopia Agrofood 2024
Ethiopia Plast Print Pack 2024
بزرگترین رویداد بین المللی غذا، نوشیدنیها، کشاورزی
و تکنولوژیهای بسته بندی و پلاستیک در کشور اتیوپی
اتیوپی آدیس آبابا 
16 تا 18 می ۲۰۲4 / 27 تا ۲9 اردیبهشت ۱۴۰3
هتل اسکای لایت اتیوپی آدیس آبابا

دومین کشور پر جمعیت قاره آفریقا
پتانسیل و جذابیت بالای بازار مصرف با جمعیت ۹۸ میلیون
بزرگترین اقتصاد آفریقای مرکزی و شرقی با رشد اقتصادی ۶ تا ۱۰ درصد
بزرگترین هاب منطقه برای ورود و پخش مواد غذایی با رشد سالیانه ۱۰ درصد
صادرات مواد غذایی با رشد سالیانه ۱۵ درصد
بزرگترین واردکننده ماشین آلات و تجهیزات غذایی با رشد سالیانه ۳۸ درصد
دومین واردکننده بزرگ ماشین آلات و مواد پلاستیک با رشد سالیانه ۲۳ درصد
دومین واردکننده بزرگ ماشین آلات کشاورزی با رشد سالیانه ۷ درصد

بازار رو به رشد تجارت مواد غذایی با حجم ۱۵۵/۵ میلیارد دلار
اتیوپی با رشد ۱۰٪ سالیانه تولید ناخالص ملی، بزرگترین قدرت اقتصادی آفریقای مرکزی و شرقی محسوب می شود. این کشور با رشد اقتصادی مستمر، بستر مناسبی برای سرمایه گذاریهای چند صد میلیون دلاری برندهای معتبر جهانی مانند Heineken, Coca Cola, Nestlé, Unilever شده است. بزرگترین اقتصاد آفریقای شرقی و مرکزی در مسیر رشد قرار دارد، زیرا پیش بینی می شود تولید ناخالص داخلی اتیوپی از ۸۴ میلیارد دلار در ۲۰۱۸ به ۹۲ میلیارد در سال ۲۰۲۱ افزایش یاید.
بنابراین تولید ناخالص داخلی اتیوپی بین سال ۲۰۰۰ (۸ میلیارد دلار آمریکا) تا ۲۰۲۰ بیش از دوازده برابر رشد کرده است. (بانک جهانی) در نتیجه ، اتیوپی به یکی از سریعترین اقتصادهای جهان و مقصد چشمگیر سرمایه گذاری در آفریقا تبدیل شد.
و به دلیل سرمایه گذاری های زیاد و مداوم و رشد چشمگیر جمعیت آن از ۱۱۲ میلیون نفر به ۲۰۰ میلیون نفر در سال ۲۰۵۰ (سازمان ملل)، احتمال اینکه اتیوپی موقعیت خود را به عنوان بزرگترین بازیگر اقتصادی آفریقای شرقی و مرکزی گسترش دهد بسیار زیاد است.
طبق دولت اتیوپی ، اتیوپی تا سال ۲۰۲۵ به قطب تولید آفریقا تبدیل می شود و جمعیت آن باید به درآمد متوسط ​​برسند. همه اینها باید در چارچوب اقتصاد خنثی کربن حاصل شود.

اتیوپی بزرگترین تولیدکننده قهوه آفریقا با ظرفیت تولید ۳۸۰۰۰۰ تن در سال و پنجمین تولید کننده این محصول در جهان محسوب می شود. این کشور یکی از ۱۰ تولید کننده بزرگ شکر در جهان است و همواره در حال خرید و به روز رسانی تجهیزات تولید و بسته بندی محصولات کشاورزی خود است. کشاورزی پایه اقتصاد این کشور با رشد ۴.۹٪ از سال ۲۰۱۱ تا ۹٪ در سال ۲۰۱۵ است. این صنعت با ۸۰٪ اشتغال جمعیتی و  با تولید ناخالص ۴.۸٪ (آمار بانک جهانی) اصلی ترین و حیاتی ترین بخش اقتصاد اتیوپی به حساب می آید.
بر اساس این تحولات خوب بازار ، اگروفود اتیوپی به داستان موفقیت خود ادامه می دهد. Agrofood اتیوپی که توسط متخصصان نمایشگاه های تجاری آلمان و با همکاری شرکای اتیوپیایی Prana Events در سالن هزاره در آدیس آبابا برگزار شده است ، همراه با plastprintpack اتیوپی ، چهارمین نمایشگاه بین المللی پلاستیک ، چاپ و بسته بندی اتیوپی برگزار می شود. این رویداد کل زنجیره فرآیند را شامل می شود ، شامل سه مارک فرعی AgroTech ، غذا + bev tec و غذا + مهمان نوازی.

بواسطه ثبات سیاسی و امنیت اقتصادی، اتیوپی توانسته خود را به عنوان پایگاه تجارت و سرمایه گذاری شرکتهای بین المللی در قاره آفریقا معرفی نماید و این امر منجر به جذب سرمایه گذاران، صنعتگران و تجار بین المللی به این منطقه شده است. اتیوپی می تواند به عنوان یکی از مهمترین پایگاههای توسعه تجارت شرکتهای ایرانی در منطقه برگزیده شود و با توجه به سیستم تجارت بومی منطقه، امکان معرفی و بازاریابی محصولات و برندهای معتبر ایرانی در این کشور و متعاقباً در بازارهای همسایگان اتیوپی در قاره آفریقا، میسر شود.   
جهت رزرو غرفه و مشاوره با تلفن‌های زیر تماس حاصل کنید:
تلفن: ۲۶۴۱۱۹۷۹ / فاکس: ۲۶۴۱۱۹۷۴
www.agrofood-ethiopia.com