Food & Hotel India 2021
نمایشگاه بین المللی صنایع غذا، نوشیدنی، نان، مهمان پذیری، خدمات غذایی و تجهیزات
۲ تا ۴ ژوئن ۲۰۲۱ / ۱۲ تا ۱۴ خرداد ۱۴۰۰
هندوستان – بمبئی 

هندوستان
بیش از یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون جمعیت
چهارمین اقتصاد بزرگ جهان با رشد سالیانه ۸٪
ششمین بازار بزرگ جهانی  مصرف مواد غذایی
درآمد ناخالص ملی ۵ تریلیون دلار
صادرات بیش از ۳۱۳ میلیارد دلار و واردات بیش از ۴۶۷ میلیارد دلار
بازار خرده فروشی ۸۹۵ میلیارد دلاری تا سال ۲۰۲۰  

مرکز مالی هند و یکی از ۱۰ مرکز مالی برتر جهان
هفتمین شهر جهان در لیست میلیاردرها
و اولین شهر جهان از لحاظ حجم سرمایه از نگاه مجله فوربس
شهر بمبئی به دلیل تمرکز شرکت‌های مختلف تجاری به عنوان پایتخت تجاری هند به شمار می‌رود. شهر مومبای یک سوم سهم درآمد مالیاتی کشور هند و بیش از ۵۰ درصد مالیات گمرکی و یک پنجم مالیات بر تولید را به خود اختصاص داده‌است. حدود یک ششم ارزش تولیدی کشور متکی به این شهر است. ۸۰ سرکنسولگری در این شهر وجود دارد که از این تعداد ۴۰ سرکنسولگری رسمی (از این تعداد ۱۳ سرکنسولگری مربوط به کشورهای اسلامی می‌باشند) و بقیه توسط سرکنسول‌های افتخاری اداره می‌شود. همچنین دفاتر متعدد تجاری خارجی نیز در این شهر مستقر هستند. سیستم بانکی و فعالیت‌های اقتصادی هند در این شهر متمرکز است. همچنین دفتر مرکزی تقریباً تمام بانک‌های معتبر، موسسات مالی و شرکتهای بیمه در این شهر قرار دارند. صندوق معاملات ارزی بانکها در مومبای است.

بیش از ۲۵ درصد اعتبارات بانکی کشور را بانکهای مستقر در این شهر تأمین می‌نمایند. بیش از ۳۵ درصد معاملات چک نیز در این شهر انجام می‌گردد. بیش از ۹۰۰ شرکت در خرید و فروش سهام هند حضور دارند که اکثریت آنها در مومبای مستقر هستند. حدود ۴۴ درصد ترافیک دریایی کل کشور در بندر مومبای تخلیه و بارگیری می‌گردد. در بندر مومبای چهار اسکله تخلیه و بارگیری نفت خام وجود دارد. فرودگاه بین‌المللی چاتراپاتی شیواجی سالانه بیش از ۲۰ میلیون مسافر داخلی و خارجی را پذیراست. شهر مومبای از مهم‌ترین مراکز تجارت الماس به شمار می‌رود. تا جایی که ۸۰ درصد الماسهایی که در ایالت گجرات تراش داده می‌شوند به مومبای می‌رسد. بیش از ۷۵۰۰۰ نفر در این شهر از فعالیتهای مربوط به الماس امرار معاشق می‌کنند.

اولین نمایشگاه بین المللی صنایع غذا، نوشیدنی، نان، مهمان پذیری، خدمات غذایی و تجهیزات
این رویداد توسط شرکت نمایشگاهی UBMAllworld برگزار کننده معتبرترین نمایشگاه های بین المللی در اقصاء نقاط جهان، اجرا و مدیریت می شود. با توجه به حجم تجارت در شهر بمبئی به عنوات پایتخت تجاری این کشور و مقبولیت محصولات ایرانی در این منطقه، این رویداد، زمینه بسیار مناسبی برای گسترش حجم صادراتی شرکتهای بین الملل محسوب می شود و فرصت ایده آلی است تا بتوان با خریداران بزرگ کشور هند که بی تردید از این نمایشگاه بازدید خواهند نمود از نزدیک دیدار و در جهت توسعه بازارهای صادراتی محصولات با کیفیت ایران استفاده نمود.

محصولات غذایی ایران دارای سابقه و ریشه تاریخی در این سرزمین هستند و خریداران و مصرف کنندگان هندی نیز آشنایی و علاقه کامل به تنوع مواد غذایی سنتی (پسته، خشکبار، زعفران، خرما،…) و تولیدات صنعتی (کنسانتره و آبمیوه، ترشیجان، پاستا و ماکارونی، بستنی، شیرینی و شکلات،…) ایران دارند و در این میان پسته، خشکبار، زعفران و خرمای ایران مقبولیت ویژه ای در این بازار دارد.
جهت رزرو غرفه و مشاوره با تلفن‌های زیر تماس حاصل کنید:
تلفن: ۲۶۴۱۱۹۷۹ / فاکس: ۲۶۴۱۱۹۷۴
prusbridge@oesallword.com