Gulfood 2022 
۱۳ تا ۱۷ فوریه ۲۰۲۲ /  ۲۴ تا ۲۸ بهمن ۱۴۰۰
  مرکز همایشها و نمایشگاههای دبی
بیش از 4000 شرکت کنندگان و غرفه داران از 185 کشور در قالب 95 پاویون ملی
بیش از 70785  بازدیدکنندگان و خریداران بین المللی از ۱7۲ کشور جهان
۱۰۰۰۰۰۰ فوت مربع فضای نمایشگاهی

حضور قدرتمند و يكپارچه بیش از ۵۰ شركتهای ايرانی در قالب یک مجموعه گروهی و 
 ارائه تنوعی از محصولات طبیعی، ارگانیک، سالم، حلال و با کیفیت ایرانی   
توزیع کتابچه پاویون ایران در سطح نمایشگاه و میان بازدیدکنندگان  
 تبلیغات محیطی برای معرفی برندهای معتبر ایرانی در نقاط مهم نمایشگاه گلفود 

+رعایت بالاترین استانداردهای بین المللی از نظر ایمنی، بهداشت و سازگاری با چالشهای مرتبط با بیماری کوید
و اجرای حرفه ای یک رویداد بین المللی همرا با استقبال از شرکت کنندگان  نمایشگاه در یک محیط امن و کنترل شده
+امکان برقراری تماس مابین غرفه داران و خریداران، قبل از آغاز نمایشگاه توسط سیستم Gulfood Connexions
+برگزاری کنفرانس Innovation Summit که روند رشد تکنولوژیکی و بازرگانی صنایع غذایی
و تجربیات جدید بازارهای خرده فروشی و نوآوریهای به روز را بررسی می کند
+برگزاری سمینار Startup Programme که این فرصت را به صادرکنندگان جوان می دهد تا
با نیازهای اصلی خریداران آشنا شوند و ساختار سازمانی خود را بر این اساس پایه ریزی نمایند
+کارگاه آموزشی Health Innovation Lab برای آشنایی با افزودنیها و ترکیبات مورد استفاده در صنعت غذایی
فرمولهای متفاوت تغذیه، رژیمهای سالم سازی و روند رشد علمی و نوآوریهای به روز
+کارگاه آموزشی روشهای متفاوت آماده سازی گوشت، تنوع افزودنیها و
روشهای طبخ منحصر به فرد در قالب برنامه های Meat-Me و Barbecue Masters
+ چشیدن انواع چای و قهوه از ۵ قاره جهان در قالب برنامه های The Tea House و Cezve/Ibric Championship
و رقابت عرضه کنندگان برای ارائه محصولات متنوع با طعمهای به یاد ماندنی
+کارگاه آموزشی Frozen Innovation برای تهیه انواع نوشیدنیهای سرد، خنک و حلال
+تماشای رقابت هیجان انگیز آشپزان جوان و یادگیری نوآوریهای آنها در نحوه استفاده از مواد اولیه و
طراحی زیبای غذاها و نهایتاً داوری آشپزهای مشهور حاضر در قالب برنامه Tastes of the World
+اجرای  برنامه Gulfood Innovation Award برای معرفی به روزترین نوآوریهای شرکت کنندگان

حضور شما را به بزرگترین و ایمن ترین رویداد تجاری مواد غذایی در منطقه خاورمیانه، آسیا و آفریقا گرامی می داریم. همکاری با سازمانهای ایمنی و بهداشتی بین المللی و اخذ گواهینامه و برچسب Safeguard از Bureau Veritas و برنامه ریزی جامع Dubai World Trade Centre  جهت حفظ سلامت شرکت کنندگان (غرفه داران و بازدیدکنندگان) و رعایت پروتکلهای ایمنی و بهداشتی، مهمترین اولویت مجری این رویداد محسوب می شود. اجباری بودن تست PCR برای کلیه عوامل اجرایی نمایشگاه اعم از پرسنل، کارکنان خدماتی و پیمانکاران، کنترل دقیق تیم Health & Safety و بازرسین نمایشگاه حین ورود شرکت کنندگان و طی ساعتهای برگزاری این رویداد، جریمه ۳۰۰۰ درهمی در صورت عدم استفاده از ماسک و کنترل حفظ فاصله اجتماعی ۲ متر در تمام محیط نمایشگاه و به خصوص داخل غرفه ها،  نصب تابلوهای اعلام محدودیت حضور افراد در داخل غرفه ها و سالنها، ضد عفونی نمودن روزانه غرفه ها و سالنها، ایجاد مرکز تست PCR (تحت مدیریت وزارت بهداشت دبی) در محل نمایشگاه، ….. بخشی از برنامه ریزیهای مدیریت DWTC جهت هر چه ایمن تر برگزار شدن این رویداد است.

با وجود اعتبار بین المللی این رویداد، مدیریت اجرایی نمایشگاه گلفود همچنان در حال بررسی بازخوردهای متفاوت از طرف غرفه داران و بازدیدکنندگان است، به همین دلیل شرکت EUROMONITOR INTERNATIONAL وظیفه مطالعات بازار این رویداد را به عهده داشته و هر ساله گزارش مبسوطی در ارتباط با روند رشد صنایع مرتبط غذایی و نوشیدنیها در منطقه و جهان، گرایشهای بازارهای مصرف، روشها و سیستمهای توزیع محصول، آینده بازارهای خرده فروشی و قدرت برندینگ در بازارهای جدید، رقابتها و چالشهای موجود و فرصتهای پیش رو در صنایع غذا، نوشیدنیها، گوشت دام و ماکیان، لبنیات، مواد اولیه، غذاهای دریایی، غلات و خشکبار، روغن و چربیها، شیرینی و اسنک و غذاهای ارگانیک و سالم در بازارهای بین الملل و اثرات آن در بازارهای منطقه، دیدگاههای جهانی اقتصادی و اجتماعی مرتبط با صنعت غذا، بررسی روند رشد جمعیت در منطقه و شناخت نیازها بر اساس جمعیت شناسی، اثرات رشد تولید ناخالص ملی در روند مصرف، بررسی رشد و کاهش درآمدها و هزینه های مصرف کنندگان کشورهای منطقه،…… را تهیه و در اختیار دست اندرکاران و برگزارکنندگان این رویداد قرار می دهند. نیاز به توضیح بیشتری نیست که مطالعات، آمارها و نتایج این گزارشها نهایتاً منجر به هر چه بیشتر حرفه ای شدن برنامه ریزیهای مجری این رویداد در جهت پوشش نیازهای فعلی و آتی غرفه داران و بازدیدکنندگان این رویداد خواهند بود.

یکی از ویژگیهای نمایشگاه گلفود، رشد چشمگیر کیفی خریداران بین المللی است. در واقع بخش بازاریابی مرکز تجارت جهانی دبی، هر ساله مشخصات ریز بازدیدکنندگان (که در هنگام ثبت نام، اعلام می نمایند) را بررسی کرده و متعاقباً  آنها را در کلاسهای مختلف طبقه بندی می کند. خریداران جدی و واقعی این رویداد شناخته شده هستند و مورد پوشش خبری و حمایتی قرار می گیرند. به هرحال خریداری که از یک کشور دیگر به امارات سفر می کند و علاوه بر تحمل هزینه های مسافرتی واقامتی خود، مبلغ قابل توجهی نیز بابت بلیط ورودی نمایشگاه هزینه می کند، پس بدون شک زمان، انرژی و سرمایه خود را بی دلیل صرف نخواهد کرد و این نشانه حضور یک خریدار باکیفیت است.  

یکی از جذابیتهای پاویون برای غرفه داران ایرانی، هم افزایی قابل توجهی است که شامل کلیه شرکتهای حاضر در پاویون، بواسطه مشارکت گروهی در این رویداد می شود. به عبارتی اگر یک صادرکننده جوان برای اولین بار در پاویون ایران حضور پیدا کند، به سادگی این فرصت را خواهد داشت تا با مشتریان غرفه های همکار خود آشنا شود، یعنی در اولین حضور خود می تواند بیش از ۵۰ خریداران تضمین شده محصولات خود را که با نوع محصولات ایران آشنا هستند و قبلاً معاملاتی را نیز با شرکتهای ایرانی انجام داده اند را ملاقات نموده و قراردادهایی را منعقد نمایند. از طرفی خریداران کشورهای مختلف نیز پس از ورود به سالن ایران، کتابچه پاویون را که شامل کلیه اطلاعات شرکتهای ایرانی حاضر در این رویداد است را از دفتر پاویون تهیه کرده تا برای بازدید خود برنامه ریزی نمایند. تنوع قابل توجه محصولات ایرانی حاضر در پاویون ایران،‌ خریداران را تشویق می کند تا تنوع و حجم تجارت خود با محصولات ایرانی را توسعه دهند.
جهت رزرو غر فه و مشاوره با تلفن‌های زیر تماس حاصل کنید:
تلفن: ۲۶۴۱۱۹۷۹ / فاکس: ۲۶۴۱۱۹۷۴
www.gulfood.com