Nigeria Agrofood 2024
26 تا 28 مارس ۲۰۲3 / 6 تا 8 فروردین ۱۴۰3
مرکز همایشهای بین المللی لند مارک لاگوس
نیجریه – لاگوس 
حضور بیش از ۱۲۰ شرکت کننده از ۲۴ کشور
حضور گروهی در ۱۰ پاویون ملی
۲۰۹۴ بازدیدکنندگان و خریداران از ۲۶ کشور
حرفه ای ترین دروازه ورود به بازار مواد غذايی نیجریه

پر جمعیت ترین کشور در قاره آفریقا و هفتمین کشور در جهان
پتانسیل و جذابیت بالای بازار مصرف با جمعیت ۱۸۶ میلیون
بزرگترین اقتصاد قاره آفریقا با منابع عظیم نفت و گاز و وسعت بالای زمینهای کشاورزی
سیزدهمین کشور در لیست بزرگترین تولیدکنندگان نفت بالاتر از نروژ، الجزایر، آنگولا،‌ قزاقستان و قطر
قدرت اقتصادی مقتدر با نفوذ در منطقه
جزو یازده اقتصاد آینده جهان و بخشی از ۲۰ اقتصاد جهانی تا سال ۲۰۵۰
نیجریه با ۱۸۶ میلیون، پرجمعیت‌ترین کشور قاره آفریقا است که به دلیل تنوّع فراوان قومی و نژادی طی چند سال گذشته شاهد درگیری‌های زیادی بوده‌است. تاریخ اولین سکونت در این کشور به ۹ هزار سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. تولید ناخالص داخلی این کشور ۲۹۴٫۸ میلیارد دلار است. ۵۰ میلیون و ۱۳۰ هزار نفر نیروی کار این کشور را تشکیل می‌دهند که ۷۰ درصد آنها در بخش کشاورزی مشغول به کار هستند. از سال ۲۰۱۴ میلادی، نیجریه با پیشی گرفتن از آفریقای جنوبی به بزرگترین اقتصاد آفریقا تبدیل شد و همچنان پس از آفریقای جنوبی و مصر، بزرگترین اقتصاد آفریقا محسوب می شود. ۹۵٪ درآمدهای ارزی نیجریه، از صادرات نفت تأمین می‌شود و حدود ۹۵ درصد از محصولات صادراتی آن را نفت و محصولات نفتی تشکیل می‌دهد.

با در نظر گرفتن ۲۹۴ میلیارد دلار GDP این کشور در سال ۲۰۱۳  و پیش بینی تبادل ارزی سالیانه ۴۸ میلیارد دلار، نیجریه بزرگترین قدرت اقتصادی و مهمترین بازار غرب آفریقا محسوب می شود. نیجریه سرمایه گذاری بالایی در صنعت و بازار مصرف نموده و با توجه به حجم واردات بیش از ۵ میلیاردی مواد غذایی این کشور، شرکت کنندگان در این نمایشگاه نیز می توانند از فرصت به دست آمده به خوبی استفاده نموده، نیازهای رو به افزایش این بازار را پوشش داده و تجارت خود را در این منطقه توسعه دهند. تنوع کالاهای وارداتی و توسعه بازار مصرف مواد غذایی، بهترین فرصت را برای شرکتهای هوشمند بین المللی ایجاد نموده تا در جهت برند سازی در این منطقه برنامه ریزی نمایند.

این رویداد اولین و بزرگترین نمایشگاه حرفه ای برای واردکنندگان و صادر کنندگان نیجریه است و صادر کنندگان ایرانی نیز به خوبی می توانند از پلت فرم ایجاد شده برای توسعه صادرات محصولات خود در بازارهای آفریقا و جذب شبکه مشتریان جدید خود استفاده نمایند.  این نمایشگاه در شهر لاگوس و در مرکز همایشهای لندمارک با امکانات حرفه ای نمایشگاهی برگزار می شود که در بهترین منطقه لند مارک با چشم انداز ساحل که تا جزیره ویکتوریا به وسعت ۴/۹ هکتار ادامه پیدا می کند و در کنار هتل شرایتون، اورینتال هتل، مرکز خرید پالم، دفتر مرکزی اکسون موبیل و ساختمان مرکزی بانک دیاموند واقع شده است و به سادگی به تمام نقاط شهد دسترسی دارد.
جهت رزرو غرفه و مشاوره با تلفن‌های زیر تماس حاصل کنید:
تلفن: ۲۶۴۱۱۹۷۹ / فاکس: ۲۶۴۱۱۹۷۴
www.agrofood-nigeria.com