The Kenyan Food Event 2024
3 تا 5 سپتامبر ۲۰۲4 / 12 تا ۱4 شهریور ۱۴۰3
مرکز همایشهای بین المللی ساریت
 نایروبی کنیا

جمهوری کنیا که در شرق قاره آفریقا قرار گرفته ‌است، با مساحت ۵۸۲۶۴۶ کیلومتر مربع و پس از ماداگاسکار، چهل و هفتمین کشور وسیع دنیا است. این کشور ۴۸ میلیون  نفری در همسایگی کشورهای سودان، اتیوپی، سومالی، اوگاندا و تانزانیا است. این کشور همچنین ۵۳۶ کیلومتر مرز آبی در حاشیه‌ی اقیانوس هند دارد. اقتصاد کنیا بر پايه کشاورزي است و هشتاد درصد نيروي کار کشور در اين بخش فعاليت مي نمايند. عمده محصولات کشور را چاي، قهوه، پنبه، نيشکر، ذرت، گندم و محصولات باغی تشکيل می دهند. واحد پول کنيا شيلينگ است.
کنیا دروازه ورودی آفریقا از طریق بزرگترین بندر این کشور، بندر مومباسا است و با توجه به این که کشورهای همسایه کنیا محصور در خشکی هستند، این بندر به نوعی مرکز ترانزیت منطقه است و کالاها از این بندر ترخیص شده و وارد دیگر کشورها می‌شود. این کشور از چهار روش حمل و نقل برخوردار است و چهار فرودگاه بین المللی با پرواز های منظم به ۴۰ کشور دارد.

از آنجایی که کنیا در برخی سازمان های مهم اقتصادی بین المللی و منطقه ای از قبیل سازمان تجارت جهانی، بانک جهانی FAO، بازار مشترک شرق و جنوب آفریقا (COMESA) و اتحادیه گمرکی شرق آفریقا(EAC)  عضو است، این کشور به عنوان با ثبات ترین کشور منطقه و دروازه شرق آفریقا آفریقا شناخته شده و کانون توجه کشورهای زیادی قرار گرفته است. با توجه به عضویت این کشور در اتحادیه‌ی کشورهای شرق آفریقا که ۱۰ کشور عضو آن است، بنابراین هر صادر کننده‌ای فقط با یک بار پرداخت عوارض گمرکی و ورود به کنیا، به راحتی به بازار ۳۵۰ میلیون نفری دسترسی خواهد داشت.
نایروبی (پایتخت کنیا) در کنار ژنو و وین بعنوان سومین مقر سازمان ملل (به جز نیویورک بعنوان مقر اصلی) بشمار می رود و برخی از ارگان های رسمی این سازمان مثل برنامه محیط زیست، برنامه اسکان بشر و ۲۷ دفتر این سازمان در این شهر قرار دارند که خود کمک شایانی به امنیت، ثبات و اقبال گردشگران جهت بازدید از کشور کنیا را فراهم می کند.

نمایشگاه The Kenyan Food Event (KFE) یکی از رویدادهای کاملاً تخصصی در زمینه مواد غذایی، نوشیدنیها، مهمانداری و مهمانپذیری است که به تازگی توسط گروه Montgomery Eco – East Africa که بخشی از گروه Fresh Montgomery در لندن است که برگزاری نمایشگاه IFE London را نیز بعهده دارد، برنامه ریزی و اجرا می شود. این گروه از تمامی تجربیات بین الملل خود استفاده می نماید تا در مرکز نمایشگاهی ساریت شهر نایروبی، یک پلت فرم حرفه ای اساسی برای شرکتهای بین المللی برای ورود به بازرهای شرق آفریقا را در قالب یک رویداد جهانی با برند جدید فراهم نماید.
همزمان با برگزاری این رویداد، نمایشگاههای تخصصی  مهمان پذیری و نوشیدنیهای کنیا نیز برگزار می گردند که انتظار حضور بیش از ۲۵۰۰ بازدیدکننده را در طول ۳ روز برگزاری نمایشگاه خواهیم داشت

این رویداد، فرصت مناسبی برای شرکتهای غذایی و نوشیدنیها جهت ورود به بازارهای بکر شرق آفریقا خواهد بود. شرکتهای خرده فروشی Carrefour, Shoprite Choppies, در حال گسترش حضور خود در کنیا هستند و در عین حال شرکتهای بزرگ تولیدکننده Diageo, Heineken & Coca-Cola سرمایه گذاری جدیدی را برای افزایش حجم تولیدات خود در این کشور انجام داده اند.
بیش از ۱۲۰۰ شرکت تولیدکننده از سطوح داخلی تا چند ملیتی در کنیا در حال تولید مواد غذایی و نوشیدنیها هستند. افزایش درآمدها وگسترش شهر نشینی در کنیا منجر به افزایش فروش پایدار طی ۱۵ سال اخیر شده است. آمارها همگی نشان از بالا بودن هزینه های خرید و فروش محصولات غذایی متوسط و گران قیمت در نایروبی است. حجم واردات محصولات غذایی نیز رشد سالیانه ۱۰ درصدی را از سال ۲۰۱۳ تجربه می کند. بخشهای جانبی صنایع غذایی و نوشیدنیها در مهمان پذیری نیز شاهد حجم ۳۰۲ میلیون دلاری با رشد ثابت سالانه ۵ درصدی است.

برنامه ریزی مجری این نمایشگاه بر اساس جذب با کیفیت ترین بازدیدکنندگان و خریداران کنیایی و کشورهای منطقه است تا با بالابردن کیفیت جلسات و مذاکرات، بهترین نتیجه را برای شرکت کنندگان این رویداد فراهم نماید. این یک فرصت استثنایی برای آشنایی رو دررو و آگاهی از نیازهای خریداران واقعی و روند رشد آن، معرفی محصولات و خدمات، برند سازی و ثبت آن در اذهان خریداران و انجام مذاکرات فی مابین است تا بتوان برای ورود حرفه ای به بازارهای شرق آفریقا برنامه ریزی نمود.   
به عنوان یکی از غرفه داران این نمایشگاه، شما از تلاش یک ساله مجری این رویداد جهت جذب با کیفیت ترین خریداران بهره مند خواهید شد و آنها را در غرفه خود ملاقات خواهید نمود. همکاریهای استراتژیک با انجمنها و اتحادیه های بازرگانی، سازمانهای دولتی و نشریات مرتبط با صنایع، همگام با ارتباط مستقیم با خریداران از طرق مختلف ارتباطات و تبلیغات، همگی جهت بالا بردن کیفیت این رویداد انجام می شود.
جهت رزرو غر فه و مشاوره با تلفن‌های زیر تماس حاصل کنید:
تلفن: ۲۶۴۱۱۹۷۹ / فاکس: ۲۶۴۱۱۹۷۴
www.kenyanfoodevent.com