West Africa Agrofood 2024
8 تا 8 اوکتوبر ۲۰۲4  / 17 آبان تا 19 مهر ۱۴۰3
مرکز کنفرانسهای بین المللی آکرا
غنا – آکرا

بازاری با حجم تجارت بیش از ۲۷ میلیارد دلار در صنعت غذا
بازدید بیش از ۹۲۴ خریدار از ۳۷ کشور
۸۷ غرفه دار از ۱۷ کشور
پایگاهی برای توسعه روابط بازرگانی در منطقه غرب آفریقا

کشور غنا در باختر قاره آفریقا، درکنار اقیانوس اطلس و در همسایگی کشورهای ساحل عاج در غرب، بورکینافاسو در شمال و توگو در شرق واقع شده‌است. کشوری نیمه کوهستانی است که نواحی مرتفع آن عمدتاً در نواحی مرکزی و خاوری قرار دارند. این کشور با جمعیت ۲۸ میلیونی و با رشد اقتصادی ۷٪، یکی از الگوهای توسعه اقتصادی در غرب آفریقا است و به عنوان بزرگترین واردکننده مواد غذایی پس از آفریقای جنوبی و نیجریه، بازار دراز مدت و مطمئنی برای شرکتهای بین المللی در غرب آفریقا محسوب می شود.  در زمینه صنعت نیز واردات ماشین آلات کشاورزی و صنایع (فقط از کشور آلمان) از ۱۸۰ تا ۲۴۰ میلیون یورو در هر سال نشان از برنامه ریزی دراز مدت و ثبات تصمیم گیری مدیران اقتصادی این کشور دارد.

رشد صادرات محصولات غذایی این کشور بیش از ۱۴ میلیارد دلار بوده و این حاکی از امکانات بالای منابع کشاورزی و زمینه مناسب برای سرمایه گذاری در صنایع غذایی غنا را دارد. با توجه به سرمایه گذاریهای انجام شده در صنایع و تجارت بین الملل این کشور، نیازهای بازار مصرف افزایش یافته و همین امر منجر به نتیجه گیری مثبت شرکت کنندگان این نمایشگاه شده است. در حقیقت نیاز صنایع این کشور به مواد اولیه و تکنولوژی روز و همچنین رشد تنوع مصرف مواد غذایی، به لحاظ رشد پایدار اقتصادی و ثبات برنامه های سیاسی و اقتصادی کشور غنا، منجر به برنامه ریزی دراز مدت بازرگانان و صنعتگران آلمانی و اروپایی برای یک حضور ماندگار در غرب آفریقا شده است.

این رویداد که توسط وزارت غذا و کشاورزی و همچنین وزارت تجارت کشور غنا به همراهی اتاق بازرگانی مشترک آلمان و غنا در مرکز کنفرانسهای بین المللی آکرا، برنامه ریزی و اجرا می شود، پایگاهی بین المللی و تاثیر گذار برای توسعه روبط دیپلماتیک و بازرگانی برای وزرا، دیپلماتهای کشورهای مختلف، تجار و صاحبان صنایع غنا محسوب می شود.
جهت رزرو غرفه و مشاوره با تلفن‌های زیر تماس حاصل کنید:
تلفن: ۲۶۴۱۱۹۷۹ / فاکس: ۲۶۴۱۱۹۷۴
www.agrofood-westafrica.com