نمایشگاه بین المللی صنایع غذا، نوشیدنی، ماشین آلات پروسسینگ، بسته بندی و تجهیزات
۲ تا ۴ مهر ۱۳۹۹ / ۲۳ تا ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۰
هندوستان – دهلی نو

بیش از یک میلیارد و دویست و پنجاه میلیون جمعیت
 طبقه متوسط ۳۰٪ رو به رشد که تا ۵ سال آینده به ۵۰٪ خواهد رسید
سومین اقتصاد بزرگ جهان با رشد سالیانه ٪۸
ششمین بازار بزرگ جهانی  مصرف مواد غذایی
با ارزش ۳۸۶ میلیارد دلار که طی ۶ سال آینده به ۷۷۲ میلیارد دلار خواهد رسید
درآمد ناخالص ملی ۵ تریلیون دلار
صادرات بیش از ۳۱۳ میلیارد دلار و واردات بیش از ۴۶۷ میلیارد دلار
دومین بزرگترین بازار خرده فروشی جهان

کشور هند یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا و دومین کشور پر جمعیت جهان است. کشور هند تا سال ۲۰۲۰ به جوان‌ترین کشور دنیا با متوسط سن ۲۹ سال تبدیل می‌شود. انتظار می‌رود جمعیت رده سنی ۱۵ تا ۳۴ سال این کشور از ۴۳۰ میلیون در سال ۲۰۱۲ به ۴۶۴ میلیون در سال ۲۰۲۰ برسد. اقتصاد کشور هند با رشد اقتصادی متوسط بالاتر از ۸٪ بسیار مثبت و پیشرفته است، از ژاپن پیشی گرفته و به قدرت سوم اقتصادی جهان، پس از ایالات متحده امریکا و چین تبدیل شده است. میزان رشد ذکر شده که در سال های آینده به ۱۰% افزایش می رسد، تقریبا با کشور چین برابری می کند. تولید ناخالص داخلی کشور هند ۶۱۱ تریلیون دلار می باشد و در حال حاضر کشور چین بزرگترین شریک تجاری کشور هند است.

شبه قاره هند، یکی از بزرگترین بازارهای رو به رشد جهان از لحاظ تکنولوژی، تولید، تجارت و مصرف است. دهلی نو نیز به عنوان پایتخت این شبه قاره، مرکز تبادلات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی هندوستان است و نقش بسیار تعیین کننده ای در ارتباطات داخلی این کشور دارد. محصولات غذایی ایران دارای سابقه و ریشه تاریخی در این سرزمین هستند و خریداران و مصرف کنندگان هندی نیز آشنایی و علاقه کامل به تنوع مواد غذایی سنتی (پسته، خشکبار، زعفران، خرما،…) و تولیدات صنعتی (کنسانتره و آبمیوه، ترشیجان، پاستا و ماکارونی، بستنی، شیرینی و شکلات،…) ایران دارند و در این میان زعفران و خرمای ایران مقبولیت ویژه ای در این بازار دارد.

این رویداد توسط وزارت صنایع فرآوری غذایی هندوستان و با پشتیبانی کنفدراسیون صنایع این کشور اجرا و مدیریت می شود و مورد حمایت مستقیم اتحادیه اتاقهای بازرگانی و صنایع و همچنین انجمن خره فروشان هندوستان است.جمعیت جوان با میانگین سنی ۳۰ سال و حجم خرید سالیانه ۱تریلیون دلار که تا سال ۲۰۲۰ به ۶/۳ تریلیون دلار افزایش پیدا خواهد کرد، زمینه بسیار مناسبی برای گسترش حجم صادراتی شرکتهای بین الملل محسوب می شود. با توجه به حجم تجارت در این شهر و مقبولیت محصولات ایرانی در این منطقه، این رویداد فرصت ایده آلی است تا بتوان با خریداران بزرگ کشور هند که بی تردید از این نمایشگاه بازدید خواهند نمود از نزدیک دیدار و در جهت توسعه بازارهای صادراتی محصولات با کیفیت ایران استفاده نمود.

جهت رزرو غرفه و مشاوره با تلفن‌های زیر تماس حاصل کنید:
تلفن: ۲۶۴۱۱۹۷۹ / فاکس: ۲۶۴۱۱۹۷۴
www.worldfoodindia.in