FOOD EXPO GREECE 2024
بزرگترین نمایشگاه سالانه صنعت و تجارت غذا در یونان
9 تا 11 مارس ۲۰۲4 / 19 تا ۲1 اسفند ۱۴۰2
آتن – یونان

یونان کشوری در جنوب شرقیاروپاو جنوبشبه جزیره بالکاناست. این کشور از شمال باآلبانی،مقدونیهوبلغارستانو از شرق باترکیه دارای مرز مشترک زمینی است. سرزمین اصلی یونان در جنوب و شرق به وسیلهدریای اژهیونان و از غرب بهدریای یوناننزدیک است و در محل پیوند سه قارهآسیا،اروپاوآفریقاواقع شده‌است. رشد تولید ناخالص داخلی یونان از بسیاری از اعضای اتحادیه اروپا بیشتر بوده‌است وصنعت گردشگری یکی از منابع عمده درآمدزایی برای یونان است. 

بزرگترین رویداد تخصصی صنعت غذا و نوشیدنی در جنوب شرقی اروپا
حضور بیش از ۱۲۰۰ شرکت کننده از ۲۵ کشور
 ۴۵۰۰۰ مترمربع فضای نمایشگاهی
بازدید بیش از ۶۰۰۰۰ خریداران و نمایندگان ۲۸۰۰۰ شرکتهای بین المللی
برگزاری بیش از ۱۱۰۰۰ جلسه مستقیم مابین خریداران از ۶۴ کشور و عرضه کنندگان محصولات غذایی و نوشیدنی
حرفه ای ترین فرصت برای صادر کنندگان ایرانی جهت برای ورود و حضور در بازار جنوب شرقی اروپا

با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور یونان، شرکتهای بین المللی همواره تلاش میکنند تا ارتباطات و تبادلات بازرگانی خود را در این منطقه افزایش دهند و این رویداد بازرگانی نیز به عنوان یک پلت فرم شناخته شده در صنعت و تجارت غذا و نوشیدنی، فرصت ایده آلی برای شرکتهای صادرکننده ایرانی است تا روابط تجاری خود را در مرحله اول در منطقه بالکان و جنوب شرقی اروپا و سپس در بازارهای غرب اروپا توسعه دهند.  
طی ۴ سال گذشته، این نمایشگاه رشد ۴۰۰ درصدی تعداد شرکت کنندگان را تجربه نموده و این روند، نشان از اهمیت این منطقه و رشد درخواست شرکتهای بین المللی برای حضور و توسعه تجارت خود در بازارهای مصرف شرق و غرب اروپا است.    

تنوع بازدیدکنندگان این نمایشگاه از کشورهای متفاوت و همچنین از بخشهای متنوع اروپا، منجر به برقراری روابط بازرگانی جامعی با تنوعی از خریداران بین المللی با سلیقه های گوناگون خواهد شد و این نشان از امکان بازاریابی حرفه ای است که مدیران برگزارکننده این رویداد برای غرفه داران خود فراهم نموده است.  
تنوع محصولات ایرانی شامل شیرینی، اسنک و شکلات، آبمیوه و نوشیدنیهای ارگانیک، خشکبار، کشمش، پسته و زعفران می توانند بازارهای جدیدی را برای صادرکنندگان ایرانی فراهم نمایند تا روابط بازرگانی خود را با شرکتهای واردکننده و همچنین شرکتهای پخش بزرگ این منطقه از اروپا که شعباتی نیز در غرب اروپا دارند، توسعه داده و مسیر ساده تری را برای ورود محصولات ایرانی به یکی از مهمترین و معتبرترین بازارهای مصرف جهانی هموار نمایند.
جهت رزرو غرفه و مشاوره با تلفن‌های زیر تماس حاصل کنید
تلفن: ۲۶۴۱۱۹۷۹ / فاکس: ۲۶۴۱۱۹۷۴
www.foodexpo.gr