International Café & Beverage Show (ICBS) 2024
کوآلالامپور – مالزی
23 تا ۲5 می ۲۰۲4 / 24 تا 26 اردیبهشت ۱۴۰3
نمایشگاه بین المللی تخصصی مواد غذایی، نوشیدنیها و قهوه

رشد تعداد هتلها و رستورانهای پنج ستاره در منطقه شرق آسیا و رقابت شدید این مراکز مهمان پذیر در ارائه غذاهای متفاوت و خاص، درخواست روزافزونی برای محصولات غذایی و نوشیدنیهای طراحی شده بسیار خاص و یا Artisan یا Gourmet ایجاد شده است. با روند رو به رشد مصرف غذاها و نوشیدنیهای خاص و نیاز به ایجاد و ارائه تنوع محصولات غذایی، بخصوص محصولات غذایی خاص و دست ساز هنرمندانه و همچنین قهوه و محصولات مرتبط با آن، نیاز به سازماندهی و اجرای یک رویداد حرفه ای در کشور مالزی را ایجاب می نمود.

مجموعه Montgomery Asia با تجربیات بین المللی و حضور مستمر در منطقه جنوب شرقی آسیا، پس از مطالعات جامع و شناسایی نیازهای این کشور و نیز استفاده از ارتباطات بین المللی خود ازپایگاه اصلی این مجموعه درلندن، برنامه ریزیهای لازم را درجهت هر چه حرفه ای برگزار شدن این اتفاق مهم انجام داده است.

مالزی همچنین یکی از بازارهای رو به رشد مصرف قهوه در جهان است و بیش از ۶۰٪ جمعیت این کشور بطور میانگین روزانه ۳۸/۲ فنجان قهوه میل می کنند. ارزش این بازار بیش از ۱/۲ میلیون دلار تخمین زده شده که همچنان رو به رشد است.  در حقیقت فرهنگ مصرف قهوه در این کشور رو به گسترش است و این رویداد نیازهای پیش رو این صنعت و ارائه تنوع کیفی برای مصرف کنندگان قهوه در این کشور را پوشش خواهد داد. بسیاری از برندهای جهانی این صنعت در حال برنامه ریزی جهت ایجاد پایگاههای دائمی در این بازار بزرگ، راه اندازی سیستمهای بازاریابی و فروش و حضور بیشتر در مالزی هستند. نزدیکی بیشتر با مصرف کنندگان و درک صحیح از سلایق و نیازهای رو به گسترش آنها و همچنین آشنایی باطعم های رایج در این بازار، یکی از مهمترین امکانات این رویداد برای تولیدکنندگان و برندهای بین المللی خواهد بود.

با توجه به تجربیات بین المللی مجموعه برگزارکننده این رویداد (Montgomery Event Asia) این رویداد توانسته است تا سه رقابت شناخته شده بین المللی را در این رویداد برنامه ریزی نماید. سه رقابت مهم Malaysia Barista Championship  و Malaysia Brewers Cup  و نیز Malaysia Latte Art Championship  که به طور حرفه ای و تخصصی در ارتباط با قهوه، تنوع محصول و هنر فرآوری، آماده سازی و زیبایی ارائه آن به مشتری است، برنامه ریزی و بصورت بسیار مهیجی برگزار می شود.

با توجه به رقابت بسیار بالایی که در خاورمیانه و اروپا وجود دارد، بازارهای منطقه شرق آسیا به خصوص مالزی با جمعیت قابل توجه خود و همچنین با در نظر گرفتن قرابت فرهنگی و مذهبی با کشور ما و تجارب ارزشمند صادرکنندگان ایرانی از ارتباطات تجاری در این منطقه، صادرات محصولات غذایی بهترین گزینه برای توسعه صادرات محصولات با کیفیت ایرانی است و باید از این فرصت به خوبی بهره برداری و استفاده نمود.

محصولات غذایی کشاورزی و سنتی مانند پسته، خشکبار، زعفران، زرشک، زیره و خرما برای خریداران منطقه شرق آسیا بسیار شناخته شده هستند و محصولات غذایی صنعتی مانند کنسانتره و آبمیوه، رب گوجه فرنگی و ترشیجات، پاستا و ماکارونی، محصولات خاص لبنی و شیر خشک،‌ بیسکویت و آبنبات، شیرینی و شکلات، آدامس، اسنک و چیپس، غذاهای آماده و فالوده و بستنی به دلیل طبع خاص مصرف کنندگان منطقه، بازار مناسبی را در شرق آسیا دارند. امیدواریم صادرکنندگان ایرانی از این فرصت استفاده کرده و محصولات غذایی را در قالب محصولات خاص به دنیا معرفی نمایند تا علاوه بر ایجاد ارزش افزوده بیشتر، سطح کیفی محصولات غذایی و نوشیدنی ایران را نیز به خریداران جهانی گزارش نمایند.
جهت رزرو غرفه و مشاوره با تلفن‌های زیر تماس حاصل کنید:
تلفن: ۲۶۴۱۱۹۷۹ / فاکس: ۲۶۴۱۱۹۷۴
www.intl-cbs.com